- Все про шафу-купе

                                                                            Все про шафу-купе 

         Кожна людина вирішивши купити, чи замовити шафу-купе стикається з цілим рядом питань, на які необхідно знайти відповіді. Сьогодні ми розповімо вам про матеріали з яких виготовляється шафа-купе, види розсувних систем, та варіанти внутрішнього наповнення шафи.


         На сьогоднішній день розсувні системи до шафи-купе виготовляють з двох основних матеріалів: сталь або алюміній. Стальна система є дешевшою, проте через значну вагу її роблять тоншою, що впливає на якість дверей в цілому, натомість система з алюмінієвого сплаву є товстішою, при збереженні малої ваги та надійнішою. При виборі розсувної системи ми рекомендуємо обирати алюмінієві системи.


         Для фарбування алюмінієвих систем виробники використовують кілька технологій:
Анодування алюмінію: через алюмінієву деталь занурену в електроліт пропускають електричний струм, після чого на її поверхні утворюється плівка оксиду товщиною менше 0,1мм, вона має пористу структуру в якій добру затримуються барвники.
Фарбування порошковими фарбами: поверхня алюмінію обробляється спеціальним хімічним розчином, а потім наноситься слой фарби в порошковому виді. Після цього виріб поміщається в термокамеру, де під дією високої температури фарба розплавляється, і отримується міцне та довговічне фарбоване покриття.
         

        Не слід легковажити і з вибором ламінованого ДСП, тобто каркасом шафи.
Є кілька критеріїв на які потрібно звертати увагу при виборі ламінованої ДСП: країна виробник, вміст формальдегіду (шкідлива речовина яка використовується при виготовленні плити), товщина ДСП.
        Сьогодні на ринку представлені безліч виробників, таких як Україна, Австрія, Угорщина, Польща, Чехословаччина. Усі вони відповідають санітарним та гігієнічним нормам, тобто безпечні для людини, проте ми рекомендуємо ДСП закордонних виробників. На це є кілька причин. Візьмем наприклад ДСП австрійського виробника Еггер: вміст формальдегіду в них зведений до мінімуму, крім того воно щільніше, як кажуть в народі «краще набите». Це означає, що шафа-купе буде краще зібрана, оскільки сама плита міцніше тримає усі з’єднання.
       
Багато виробників намагаючись зекономити на матеріалах використовують ДСП товщиною 16мм, проте це не найкраще рішення, адже шафа з такої плити є ненадійною, полички можуть прогинатись під вагою речей, та й сама шафа таке враження от-от завалиться. Якісна шафа-купе повинна бути зроблена з ДСП товщиною 18мм. Це здорожчує шафу, але й суттєво піднімає якість.


         З плитою ДСП розібрались, але ж торці плити потрібно чимось заклеїти. І тут теж є підводні камені, про які ми хочемо вам розповісти. Для найкращої якості усі лицеві сторони шафи-купе повинні клеїтись пластиковою крайкою. Вона додає шафі елегантності, і захистить шафу-купе від механічних пошкоджень та ударів. Проте деякі фірми для здешевлення виробу клеять торці ДСП паперовою крайкою. Така шафа не зможе довго тішити око свого господаря, оскільки вона не є ударостійка, швидко зношується та обдирається.
         Проте для забезпечення максимальної екологічності, безпечності та краси усі торці, які виглядають назовні, а також зйомні полички повинні бути поклеєні паперовою крайкою. Спробуємо пояснити: плита виділяє шкідливі речовини лише з незахищених торців. Саме для того їх потрібно заклеїти, навіть якщо їх не видно. У момент коли вам привезуть меблі, перед монтажем обов’язково перевірте чи заклеєні боковини шафи по трьом сторонам, зйомні полички по периметру та інші деталі.


         Внутрішнє наповнення шафи-купе підбирається в залежності від призначення шафи, та уподобань господаря. Проте є кілька універсальних порад які можуть допомогти з вибором. Якщо є можливість полички зробіть зйомними, і з ругулюванням по висоті. На ціну це, як правило, не впливає, проте дозволить в процесі експлуатації підлаштувати полички по висоті так, як вам буде максимально комфортно. Рукомендуємо також замовляти максимальну кількість шухлядок. Шухлядки спростять доступ до вмісту шафи, допоможуть підтримувати порядок, також в шухлядках можна поставити внутрішні розділювачі. Шухлядки можна робити різними по висоті: наприклад для светрів зробити глибші, для біжутерії мілкіші. Також є спеціальні висувні металеві сітки. Вони добре вентилюються та проглядаються. Якщо ви замовляєте високу шафу і в верхньому ярусі ви плануєте розмістити верхній одяг, тобто вішаки, то для вас є чудове рішення яке називається «пантограф».

                  

Для того щоб зняти речі не потрібно дотягуватись, чи брати стілець, достатньо просто потягнути за штангу і речі самі до вас опустяться. Також є безліч пристосувань для спідниць, штанів, краваток, та інших речей. Якщо у вас є прасувальна дошка, то в шафі можна зробити місце і для неї. Можна зробити місце і для порохотягу зі шлангом. Все це здорожчує шафу, проте користуватись нею буде значно комфортніше.


         Перейдемо до оздоблення. Беззаперечний факт, що лице шафи – це двері. Двері складаються з алюмінієвого профілю, про який ми писали вище, та наповнення дверей, яке може бути різноманітним.
         Найпростіше та найдешевше наповнення дверей це плита ДСП. Для розсувних систем використовують плити різної товщини: 10мм, 16мм, 18мм. Проте нашим клієнтам ми рекомендуємо використовувати товщину 10мм, оскільки двері з неї легші, а міцність дверей забезпечують ручки алюмінієвої розсувної системи.
         Дуже часто для оздоблення дверей використовують дзеркало. Для виробництва дверей використовують дзеркало товщиною 4мм. Дзеркало, як і будь яке інше скло може битися, тому в першу чергу, при замовленні,- потрібно уточнити чи дзеркало захищене травмозахисною плівкою, яка при розбиванні дзеркала не дасть йому розсипатись на дрібні осколки. Найпоширеніше дзеркало – «Срібне», воно передає природні кольори та відтінки, проте часто замовляють і тоновані дзеркала, наприклад «Бронза», яке дає ефект засмаги.
         Дзеркало можна оформити художнім розписом, який виконується професійним художником, спеціальними кольоровими фарбами. Намалювати можна будь що: від квіточок і пташок до китайських ієрогліфів. Малюнок ви можете вибрати з каталогу, абож запропонувати свій. Коштує художній розпис в залежності від складності, та площі малюнку. Тобто якщо ви хочете маленьку квіточку, то це обійдеться дешевше, а якщо ви хочете художній розпис цілого дзеркала то відповідно дорожче.
         Дуже популярна сьогодні піскоструйна обробка дзеркала, або матування. Дзеркало заклеюють плівкою, залишаючи відкритим лише майбутній візерунок.

                 

Підготовлене дзеркало вставляють в пристрій, який рівномірно подає пісок під тиском утворюючи на незахищеній плівкою поверхні матовий малюнок. Малюнок ви також можете обрати з каталогу, або запропонувати свій. Матування коштує стало, не залежно чи ви хочете маленький малюнок, чи великий заплатити доведеться за ціле дзеркало. Це пов’язано з технологічним процесом, адже плівкою потрібно заклеювати ціле дзеркало, не залежно від об’єму малюнка.
         Для оздоблення шафи-купе можна також використовувати так званий пресформінг. Пресформінг може бути тисненний під ротанг та бамбук. Проте можна застосовувати і натуральний ротанг та бамбук. Він коштує дорожче, проте і виглядає багатше.
         Якщо шафа-купе повина бути яскравою та неординарною можна використати фарбоване скло, де є сотні відтінків різноманітних кольорів, або МДФ з неординарними текстурами. Довлі цікаво і неординарно виглядає фотодрук на склі. Ви можете надати свою фотографію, або обрати з безлічі цікавих фотографій на різні тематики. Головна вимога – фото повинне бути дуже якісне. Крім того усі ці матеріали можна поєднувати між собою: наприклад ротанг з дзеркалом, фарбоване скло з плитою ДСП, МДФ зі склом і так далі.


         Стосовно монтажу: щоб уникнути «сюрпризів» ще на стадії замовлення уточніть скільки коштують доставка, занос на поверх, та монтаж. Багато фірм рахують ці послуги окремо, а в кінцевому результаті набігає немала сума. Під час приймання готової шафи перевірте чи плавно їздять двері, чи не заїдають, відсутність перекосів та тертя. Зверніть увагу чи щільно закриваються двері, та чи не від’їзжають з крайнього положення. Відкрийте-закрийте шухляди, вони також повинні рухатись без заїдань. За наявності підсвітки перевірте і її дію. Переконайтесь в наявності травмозахисної плівки на дзеркалі. Перевірте чи добре прибита задня стінка шафи, оскільки потім виправити цей дефект буде значно ваще.


         Кілька слів по догляду за шафою-купе. Періодично (раз в тиждень) пилососьте направляючі по яких їздять двері. Саму шафу протирайте м’якою ганчіркою змочену засобом по догляду за меблями. Дзеркало та скло можна мити засобом для миття вікон. Не пересувайте шафу без крайньої необхідності. Справа в тому що дуже часто підлога є крива, при пересовуванні шафи її геометричні форми можуть мінятись і від цього можуть змінитись зазори між дверима та боковинами. Нам часто задають питання чи можна розміщати шафу-купе та інші меблі біля опалювальних пристроїв. Звичайно це не рекомендовано, адже ні плита, ні крайка не люблять сильних перепадів температур. Проте бувають випадки коли іншого виходу немає. У таких випадках ми намагаємось звести до мінімуму вплив тепла, а саме: потрібно забезпечити максимальний вихід нагрітого повітря назовні, також можливе використання теплових екранів.

          У цій статті ми розповіли вам на що слід звертати увагу при замовленні шафи-купе у Львові, та зробили короткий екскурс по матеріалах з яких виготовляється шафа-купе.

          Вдалих вам покупок!

 


Стаття належить сайту meblens.com.ua . При копіюванні статті обов’язкове посилання на першоджерело.