- Правила догляду за меблями

РЕКОМЕНДАЦІЇ МEBLENS З ЕКСПЛУАТАЦІЇ МЕБЛІВ

1 . Призначення виробу
Корпусні меблі - це меблі, що складається з окремих жорстких виробів . Вироби корпусних меблів - це кухні, шафи , столи , комоди , стелажі , тумби тощо. Корпусні меблі повинні використовуватися тільки за призначенням.

1.1 . Меблі для вітальні використовується для зберігання одягу , білизни , книг , посуду , письмових та канцелярських виробів , сувенірів , прикрас , відео-та аудіоапаратури і т.п.

1.2 . Меблі для спальні:

шафи - для зберігання одягу , білизни ;
комоди для зберігання білизни ;
ліжка для сну та відпочинку;
тумбочки приліжкові для зберігання дрібних предметів ;
столи для роботи та зберігання канцелярського , туалетного приладдя і т.п.

1.3 . Прихожі і гардеробні кімнати використовується для зберігання верхнього одягу , білизни , взуття і т.п.

2 . Матеріали
Матеріали які використовують при виготовленні меблів: ламінована ДСП , плита МДФ облицьована декоративною плівкою ПВХ або лакофарбовим покриттям , панелі «тамбурата » ; алюміній , сталь , натуральне дерево і шпон , дзеркало , скло , декоративний пластик , штучна шкіра.

3 . Кліматичні умови навколишнього середовища
Кліматичні параметри та умови навколишнього середовища можуть вплинути на зовнішній вигляд і якісні характеристики меблів , так як меблі з елементами натурального дерева і лакофарбового покриття чутливі до світла , вологості ( сухості ) , тепла і холоду . Рекомендується уникати тривалого впливу одного або декількох з цих факторів , так як вони викликають прискорене старіння лакофарбового покриття , викривлення і деформацію елементів меблів.

3.1 . Меблі слід встановлювати в сухих і теплих приміщеннях, що мають опалення та вентиляцію , при температурі від + 10 до + 30 ° С і відносній вологості повітря 45-70 %. Раптові перепади температури можуть серйозно пошкодити меблі або їх частини.

3.2 . При експлуатації меблів слід уникати протягом тривалого часу дії крайньої вологості або сухості в приміщенні , а тим більше їх періодичної зміни . З плином часу такі умови можуть вплинути на цілісність меблевих виробів або їх елементів . Проте , якщо такі умови не вдається уникнути , рекомендується часто провітрювати приміщення і в міру можливості користуватися пристроями для нормалізації вологості. Особливу увагу слід приділяти вологості повітря в приміщенні в опалювальний період , тому що вона в цей час сильно знижується.

3.3 . Меблі не можна встановлювати близько до сирих і холодним стін або джерел тепла ( до радіаторів опалення та інших опалювальних приладів ) . Необхідно дотримуватися таких вимог:

а ) меблі з ламінованої поверхнею або з елементами , облицьованими декоративною плівкою ПВХ , потрібно розташовувати на відстані не менше 15 см від опалювальних приладів;

б) меблі, що мають елементи обробки з натурального дерева , шпону та / або з лакофарбовими поверхнями на віддаль не менше 1 метра.

3.4 . Якщо доставка меблів проводилася в умовах негативної температури , а меблі були доставлені в зібраному вигляді , в приміщенні необхідно відразу протерти її чистою сухою м`якою тканиною як зовні , так і всередині для видалення конденсату.

3.5 . При тривалому впливі прямих сонячних променів на фасади , двері- купе і елементи декору , виконані із застосуванням натурального дерева , шпону , емалі , меламіном або ПВХ , вони можуть поміняти тон , тому намагайтеся не допускати цього . У разі заміни та / або додавання меблів в різні періоди часу може виникнути колірна відмінність елементів та складових меблів. Дана відмінність стає менш помітною з плином часу , що є абсолютно природньою

3.6 . Бережіть меблі від механічних пошкоджень. Щоб уникнути подряпин і тріщин намагайтеся не допускати падіння гострих і важких предметів на поверхню меблів.

4 . Правила догляду за корпусних та вбудованими меблями


4.1 . Поверхню меблів рекомендується протирати злегка зволоженою водою м`якою тканиною ( фланель, сукно, плюш) .

4.2 . Очищення дерев`яних і шпонованих поверхонь зазвичай виконується спеціальними поліролями на воскових основах для меблів з дерева, або нейтральними миючими засобами , розчинними у воді. За відсутності спеціальних засобів , слід використовувати слабкий мильний розчин (ні в якому разі не застосовуйте в цих цілях ефір , ацетон , бензин та інші розчинники) .

4.3 . Очищення лакофарбових покриттів проводиться зволоженою махровою або замшевою мікроволокнистою серветкою з використанням спеціальних поліролів для лакофарбових покриттів. Допускається використання миючих засобів (слабкі мильні розчини) , а також слабкого розчину етилового спирту. Після протирання поверхні миючим засобом , необхідно відразу протерти її м`якою сухою серветкою .

4.4 . Для очищення скла , дзеркала , декоративного пластику застосовуються спеціальні засоби, рекомендовані для чищення цих матеріалів. При необхідності знежирення рекомендується користуватися водним розчином денатурованого спирту. Протирання здійснюється тканину з мікрофібри . Не допускається застосування абразивних чистячих засобів , попадання чистячих розчинів в пази рамок дверей . При попаданні відразу ж видалити сухою тканиною.

4.5 . Очищення штучної шкіри проводиться поролоновою губкою або м`якою тканиною із застосуванням слабкого мильного розчину. Для видалення бруду і жирних плям рекомендується застосовувати спеціальні засоби по догляду, що продаються в мережах роздрібної торгівлі.

4.6 . Ламіновані поверхні і поверхні облицьовані декоративною плівкою ПВХ - це волого і зносостійкі матеріали, тому для утримання в чистоті досить протирати їх вологою тканиною , поролоновою губкою або спеціальними щітками. Для додання блиску рекомендується застосовувати меблеві поліролі для пластиків.

4.7 . Категорично неприпустимо при чищенні меблів застосування твердих пристосувань ( скребків , губок ) з робочим покриттям з пластикового або металевого матеріалу , а також агресивних , абразивних матеріалів і миючих засобів на кислотній і лужної основі.

4.8 . Поверхню меблів слід оберігати від попадання агресивних рідин , особливо тих якірозчиняють лакофарбові покриття (ацетон , бензин , спирт та ін.). При попаданні на поверхню меблів рідину слід негайно витерти сухою тканиною.

4.9 . Не допускається застосування соди , порошків , паст , не призначених для догляду за меблями , а також засобів, що містять абразивні матеріали та агресивні рідини (кислоти , луги , масла ) або їх пари .

4.10 . Рекомендується якомога швидше очищати будь-яку частину меблів від забруднення. Якщо забруднення залишається на поверхні меблів на деякий час , то це помітно підвищує небезпеку утворення розводів, плям і пошкодження меблів.

4.11 . Сухе чищення меблів ( крім елементів з емалевим покриттям) можна проводити за допомогою пилососа і насадки «м`яка щітка ».

4.12 . Не слід допускати прямого контакту з меблями гарячих предметів (праски , посуд з окропом і т.п.) або тривалої дії на меблі нагрівального випромінювань ( світло потужніх ламп тощо ) . Так само не можна встановлювати в ніші меблів джерела відкритого вогню (наприклад , запалені свічки , бенгальські вогні , запалені цигарки і т.п.)

4.13 . Вода не завдає шкоди поверхням меблів , але може негативно вплинути на кромку меблів. Щоб уникнути набухання і відклеювання кромки пластику необхідно відразу витирати воду, що потрапила на поверхню меблів, щоб вона не проникла в основу меблів , наприклад , через шви .

5 . Правила експлуатації ліжка
5.1 . Щоб уникнути поломки ліжка , не рекомендується вплив сильних вертикальних навантажень на матраци та гратчасті основи ліжка ( стрибати , ходити , ставати ногами).

5.2 . Очищення матраца проводиться за допомогою пилососа з застосуванням спеціальної насадки (щітки ) .

5.3 . Матрац двосторонньої м`якості рекомендується періодично перевертати на іншу сторону , щоб уникнути підлаштування матраца до тіла.

6 . Правила експлуатації фасадів та ящиків з системою відкриття / закриття Р2О
Система Р2О ( « Push to Open » - « натиснув - відкрив » ) широко використовується в конструкціях меблів. Вона встановлюється на фасади і ящики , що дозволяє покупцеві при розробці дизайну при бажанні відмовитися від звичних у побуті ручок.

6.1 . При використанні системи Push-to-Talk відкриття / закриття фасадів та ящиків здійснюється шляхом натискання на « маркер ». « Маркер » тонка металева пластина , яка приклеюється на фасад або лицьову панель ящика в місці розташування штовхача .

6.2 . Забороняється відкривати фасад або шухляду будь-яким іншим способом , окрім як натисненням. Це може привести до виходу з ладу механізму відкривання.

6.3 . Якщо підлога , на яку встановлені меблі з фасадами Push-to-Talk , схильна до деформації ( прогин при навантаженні , деформування через зміну температури / вологості) або самі меблі піддаються динамічним навантаженням , фасади можуть мимовільно відкриватися. Це не є показником виходу механізму з ладу.

а ) При мимовільному відкритті фасаду його слід акуратно закрити до фіксації в закритому положенні. Далі можна продовжувати використовувати фасад як звичайно.

б) Слідкуйте за тим , щоб речі з ящика не випадали і не потрапляли на механізм відкривання , оскільки це може призвести до заклинювання механізму і виходу його з ладу.

7 . Догляд за внутрішніми елементами меблів
Навантаження на ящики і полиці :

7.1 . При експлуатації меблів всі важкі предмети слід розміщувати всередині таким чином , щоб домогтися рівномірного розподілу навантаження по всій площі , а також забезпечити необхідну рівновагу ковзаючих частин висувних ящиків .

а ) Речі на полицях рекомендується розміщувати за наступним принципом: важчі ближче до країв ( опори ) , легші ближче до центру.

б) Високі меблі (колонки , багатоярусні шафи , стелажі і т.д.) рекомендується більше навантажувати в нижніх секціях для забезпечення кращої стійкості .

7.2 . Щоб уникнути перекосів дверей і ящиків предметів меблів , їх рекомендується тримати закритими.

8 . Догляд за фурнітурою
Після певного періоду експлуатації деякі механічні частини меблів (петлі , колеса , механізми висування і т.п.) можуть втратити оптимальне регулювання і змазку , виконані під час складання меблів . Подібні явища можуть виражатися в скрипі , скруті відкривання дверей або висунення ящиків . Їх належна робота забезпечується шляхом своєчасного регулювання робочих механізмів . При ослабленні вузлів різьбових з`єднань необхідно їх періодично підтягувати . Так само , щоб уникнути поломки механізмів розсувних дверей- купе , необхідно періодично проводити очищення нижніх направляючих за допомогою пилососа.

9 . Після закінчення терміну служби (10 років) придбаний меблевий комплект підлягає утилізації.

Шановні покупці!

Дотримуйтесь правил догляду та експлуатації - це продовжить термін служби ваших меблів.